Arnold Jidáš Rimmer

11.02.2014 14:50

Životopis: Má tři starší bratry: Franka, Johna a Howarda. Nikdy v životě nebyl milován, což se projevilo na jeho psychice. Ve svých 14 letech se rozvedl s rodiči, kteří mu museli platit, dokud si sám nemohl vydělávat, a jednou za 14 dní mu museli půjčit psa. V roce 2167 začal pracovat na těžařské lodi Jupiterské důlní společnosti Červený trpaslík jako 3. technik. Toto místo obnášelo opravování jídelních automatů a nejnižší postavení z celé posádky lodi (výše byli všichni servisní robíci-dokonce i ten, co se zbláznil). Několikrát(přesný počet je sporný) se neúspěšně pokoušel složit astronavigační zkoušky a stát se důstojníkem. Neznámo kdy a neznámo proč byl povýšen na 2. technika, čímž se dostal do pozice druhého nejpodřadnějšího člena posádky. Jeho podřízeným se stal David Lister, se kterým Rimmer sdílel kajutu a se kterým měl časté konflikty. V roce 2181 špatně opravil tepelný štít lodi, následkem čehož došlo k úniku kadmia 2, který usmrtil celou posádku včetně Rimmera. Jediný, kdo nehodu přežil byl Rimmerův podřízený Lister, který byl v té době zavřen ve stázi za pořušení karanténních předpisů. Když po 3 milionech letech hladina radioaktivity klesla na bezpečnou úroveň a lodní počítač Holly mohl Listera propustit ze stáze, byl Rimmer oživen jako hologram, aby znepříjemňoval Listerovi život a tím ho držel pži zdravém rozumu.

 

Zajímavosti:

- Rimmerovi rodiče byli Vířiví adventisté sedmého dne. Věřili, že musí každou neděli vířit. Vířili cestou na mši, vířili při kázání a vířili cestou domů. Věřili všemu, co stálo v bibli. Adam a Eva a jablko, věřili každému slovu. Bohužel byla v jejich verzi tisková chyba. Všechno bylo založeno na první epištole Korintských: Vír, Naděje a Láska. Největší z té trojice je Vír a tak to dělali každý sedmý den. (Poslední den)

- Byl v minulém životě eunuchem na dvoře Alexandra Velikého.

- Považuje za klasiku Mozarta, Mendelssohna a Mötörhead. (Rovnováha sil)

- Byl obviněn za vraždu druhého stupně, protože jeho vědomá nedbalost při opravě tepelného štítu způsobila smrt celé posádky kosmické lodi Jupiterské důlní společnosti Červeného Trpaslíka. (Spravedlnost)

- V kapitánově zprávě o Rimmerovi bylo slovo "imbecil" v jedné větě čtyřikrát. Kromě toho v ní bylo ještě Rimmerovo jméno a dvojtečka. (Pete 2)

- Rimmerova nejmilejší knížka je "Jak balit holky pomocí hypnózy". (Pararelní vesmír)

 

 

Nejlepší hlášky:

„Smrt? Je to jako být na dovolené s partou Němců.“

„Jistě, že vím, co je láska. Mechanismus, jejž vynalezli bankéři, aby nás donutili přečerpat účet.“

„Ano, ale Rimmerova direktiva 271 zní: Ani náhodou, ty zmetku plechovej!"

„Od zvířat se lišíme tím, že nepoužíváme jazyk k čištění genitálií.“

„Nikdy si nezahrávej s ničím, co má víc zubů, než celá Addamsova rodina.“

„Lepší mrtvý než magor!“

„Pamatuj: Jenom sympaťáci umírají mladí!“

 

 

 

Jaký máš názor na Rimmera ty?

Datum 12.02.2014
Vložil Lenka
Titulek Rimmer

Je to máááááááááááá-goooooooooooor :-D

Datum 12.02.2014
Vložil Hali
Titulek Re: Rimmer

:D Vzpomínám si na jméno. Ma-góóór!:DDD